24.04.2015 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Manažer roku vyhlášen

V paláci Žofín v Praze byly 23. dubna 2015 za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana, členů vlády a předních manažerů vyhlášeny výsledky letošního, již 22. ročníku soutěže Manažer roku 2014. Mezi nejlepšími deseti se umístil i generální ředitel společnosti AGRO Jesenice u Prahy a.s. Josef Kubiš, který získal i prvenství v odvětví zemědělství. Nejlepším manažerem odvětví potravinářství byl ředitel společnosti Ovus Tomáš Milich a v odvětví služby pro zemědělství ředitel a místopředseda představenstva Zemědělské společnosti Sloveč Jiří Sobota.

Absolutními vítězi letošního ročníku se stali a titul Manažer a Manažerka roku získali Daniel Beneš, předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEZ a Zuzana Ceralová Petrofová, jednatelka a ředitelka společnost Petrof. Pomyslnou štafetu předali svým nástupcům Manažer roku 2013 Karel Žďárský, generální ředitel společnosti Farmet, a Manažerka roku 2013 Jaroslava Valová, generální ředitelka společnosti Siko. Vyhodnoceným manažerům poblahopřál prezident ČR Miloš Zeman, pod jehož záštitou se soutěž koná. Ocenění nejlepším manažerům předávali 1. místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, ministr životního prostředí Richard Brabec, místopředseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka. „Vybírali jsme podle charakterových vlastností, manažerských schopností a našich dlouhodobých principů, které nemá žádná jiná soutěž. Vítězové měli špičkové výsledky ve všech pěti námi hodnocených oblastech, včetně produktivity práce a přidané hodnoty, o kterých se podle mne v ČR mluví málo,“ uvedl Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR. Předseda Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR doplnil, že vítěze vybírali podle jejich výsledků v posledních třech letech. „Akcentovali jsme přitom ještě více než dříve produktivitu práce a základní makroekonomické ukazatele vůbec. Velký důraz jsme také kladli na společenskou odpovědnost, včetně toho, jak se firmy chovají ke svým zaměstnancům,“ prohlásil Wiesner.  Podle prezidenta České manažerské asociace Pavla Kafky proti loňsku byl mezi finalisty cítit větší optimismus z vývoje ekonomiky už proto, že odvahu se přihlásit dostalo více manažerů než loni.

Celý článek přineseme v týdeníku Zemědělec č. 19

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down