20.11.2002 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Martinov shání řezníky

Masokombinát v Ostravě-Martinově, který od loňského listopadu patří společnosti SENA Corporation, začal už před půl rokem zvyšovat počet svých zaměstnanců a nyní znovu zaměstná další nové lidi. Zatímco koncem loňského roku dával podnik práci hlavně obchodníkům, teď by potřeboval především zhruba 30 řezníků, kterých je ale na pracovním trhu v oblasti ostravsko-karvinské aglomerace - i přes jinak vysokou nezaměstnanost - nedostatek.

Ještě loni stačilo martinovskému masokombinátu zhruba 680 zaměstnanců. Na jaře se tým lidí ve druhém největším podniku na zpracování masa v tuzemsku rozšířil už na více než 700. Momentálně Martinov zaměstnává 725 lidí, což znamená ve srovnání se stejným obdobím loňska nárůst o 7 procent. Produkce podniku se ale od loňska zvýšila na dvojnásobek.
Firma zpracovává týdně okolo 4000 až 5000 kusů jatečných zvířat. Tomu odpovídá i růst finální výroby, která se zvedla z loňského přibližně jednoho tisíce tun na zhruba dva tisíce tun masa a masných výrobků za měsíc. Pololetní objem výroby letos ve srovnání s rokem 2001 vzrostl ze zhruba 9, 8 tisíce na více než 13, 3 tisíce tun. Hodnota tržeb přesáhla v pololetí 675 miliónů korun, což je o zhruba pětinu více než za šest měsíců loňského roku.
Martinov, který je jedním z pouhých čtyř tuzemských exportérů oprávněných vyvážet na náročné trhy EU, současně zaznamenává meziroční nárůst obchodní výměny se zahraničím.
„V současné struktuře zaměstnanců nám nejvíce chybí kvalifikovaní mladí řezníci. Učiliště v Ostravě a okolí zdaleka nemají takový počet absolventů, abychom měli pravidelný příliv mladých perspektivních lidí,“ řekl výrobní ředitel masokombinátu Martinov Antonín Hlubek. Společnosti se zatím podařilo zlepšit věkovou i vzdělanostní strukturu u technicko-hospodářských pracovníků. Věkový průměr manažerů a vedoucích středisek se už dříve snížil z 52 na 41 let. Středoškoláků a vysokoškoláků je zhruba 90 procent ze všech tzv. THP pracovníků.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down