18.10.2004 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Masna Příbram začne zpracovávat krev

Masokombinát Masna Příbram chce investovat osm milionů korun do technologie na zpracování krve z porážených zvířat. Chce z ní vyrábět krevní plazmu, která ve výrobě masných výrobků nahradí dosud používanou sóju a škroby. Jak uvedl generální ředitel podniku Jiří Jedlička, investice by se měla vrátit do roka.

Firemní jatka denně vyprodukují tři tuny vepřové krve, z níž se jí do výroby vrátí maximálně 100 kilogramů. Zbytek masna nechává nákladně asanovat - za kilogram platila 4,50 Kč, tedy 13.000 Kč denně. V budoucnu bude schopna z odpadní krve produkovat denně až 1,5 tuny plazmy. Tržby Masny Příbram letos dosáhnou miliardu korun. Měsíčně se pohybují kolem 90 až 95 milionů Kč. Firma rozšiřuje okruh vlastních prodejen, nyní jich má už deset. "Realizujeme si jejich prostřednictvím převisy z výroby a peníze z prodeje máme navíc okamžitě k dispozici," zdůvodnil Jedlička. Masna nyní nakupuje vepřové za zhruba 49 Kč.
"Mrzí mě, že se rozpadají odbytová družstva Centrum a Agropork, která vyhlašovala a držela ceny," dodal Jedlička. Zpracovatelé teď musí vyjednávat individuálně cenu s každým dodavatelem. V posledních čtyřech letech Masna Příbram investovala téměř 150 milionů korun. Mimo jiné kompletně rekonstruovala masnou výrobu, expedice, vařenou výrobu, myčku beden a bourárnu, modernizovala vážní systém v expedicích, balírnu masa i skladovací prostory a jatka. Koupila nové chladírenské vozy a auta na přepravu zvířat.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down