Masna Studená bude propouštět

Akcionáři na mimořádné valné hromadě akciové společnosti Masna Studená rozhodli, že omezí ztrátovou výrobu a sníží počet zaměstnanců kvůli tomu, že firma je už třetí rok v červených číslech. Ztráta za loňský rok dosáhne asi třiceti milionů korun. Účelem je dostat se do kladných hospodářských čísel, zvýšit produktivitu práce a zlevnit výrobky , uvedl předseda představenstva Emil Kasper.

Změny v Masně Studená odstartují v březnu. Utlumí výrobu měkkých salámů a sekaného zboží. O práci přijde na jaře minimálně třicet lidí, další propouštění lze očekávat během roku. Celkový počet lidí, kteří přijdou ve Studené o místo, zatím předseda představenstva neupřesnil, zřejmě se dotknou zhruba sedmdesáti lidí. Záleží na výsledku personálního auditu, který tam nyní zahájili. Personální agentura nyní postupně prověří všechny zaměstnance a na základě toho vznikne nový pracovní tým, řekl Kasper. Všem lidem, kteří přijdou ve Studené o místo, budou nabídnuty pracovní příležitosti v jiných závodech, dodal. Firma počítá i s dotováním dopravy, naráží však na neochotu lidí cestovat za prací.
Akciová společnost Masna Studená je součástí skupiny Agrofert Holding, která má masokombináty i v Plané a v Kostelci. V rámci této skupiny by se měla v budoucnu specializovat na výrobu trvanlivých a tepelně neupravovaných salámů, u nichž se naopak počítá se zvýšením produkce. Po restrukturalizaci zůstanou ve Studené i jatka, bourárna a výroba konzerv. Společnost má v plánu převést do Studené výrobní programy z jiných závodů, díky nimž by tam pak vznikly nové pracovní příležitosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *