14.01.2007 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Masnu Studená koupí Maso Planá

Ztrátovou Masnu Studená, která patří Agrofert Holdingu podnikatele Andreje Babiše koupí společnost Maso Planá, která je rovněž součástí Babišovy skupiny. Rozhodla o tom v závěru minulého roku mimořádná valná hromada firmy.

Jak informoval šéf divize masné výroby Agrofertu Petr Cingr, cílem tohoto kroku je udržet v masokombinátu výrobu. Masna Studená je již třetí rok ve ztrátě a k návratu do černých čísel jí zatím nepomohla ani restrukturalizace. Hlavní příčinou současné situace podniku s ročními tržbami kolem 1,5 miliardy korun jsou podle managementu Agrofertu dovozy levného masa ze zahraničí a likvidační cenová politika obchodních řetězců. Například jen na bonusech pro řetězce přišla v roce 2004 firma o 49 milionů korun, o rok později o 83 milionů a o zhruba stejnou částku vykázala i loni. Masna Studená ročně zpracuje asi šest tisíc tun hovězího masa a 15 tisíc tun vepřového. Závod vyprodukuje kolem osmi tisíc tun masných výrobků, 2800 tun konzerv a devět tisíc tun opracovaných výsekových mas a jateckých polotovarů.
Do skupiny Agrofert patří přes 120 firem z potravinářského, zemědělského a chemického průmyslu, mimo jiné také největší tuzemský masokombinát Kostelecké uzeniny. Celkem tyto podniky zaměstnávají 17 800 lidí. Skupina loni vykázala čistý zisk 3,6 miliardy a tržby 67 miliard korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down