Maso bude možné prodávat z farmy dál, vyvracejí fámy veterináři

Králičí a drůbeží maso budou moci farmáři i v novém roce prodávat dál přímo. Uvedli to zástupci Státní veterinární správy (SVS). Na některých webech se v poslední době objevily informace, že to už EU neumožní. Podle SVS končí v některých evropských státech jiná výjimka, která dovolovala uvádění výrobků z drůbeže a králíků na trh bez kontroly veterinářů. Ta v ČR nikdy neplatila, a nebude tak mít její změna na české hospodáře dopad, sdělil mluvčí SVS Petr Vorlíček.

"V ČR k žádné změně nedochází a v nejbližší době nedojde," uvedl mluvčí. Výjimka pro ČR, podle níž se může maso přímo ze dvora prodávat bez veterinární prohlídky, není podle něj časově omezená.

"K 31. 12. 2020 skončí v EU jiná výjimka - a zde došlo při interpretaci legislativní změny k záměně. Tato výjimka dávala 11 let přechodné období členským státům, které před jejím zavedením takovou výrobu umožňovaly, aby svou legislativu uvedly do souladu s legislativou EU. Mezi tyto státy však ČR nikdy nepatřila," uzavřel Vorlíček.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down