30.07.2004 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Maso na pultech obchodů podražilo jen nepatrně, cena zeleniny klesá

Vyšší farmářské ceny hovězího a vepřového se na pultech obchodů příliš neprojevily. Maso podražilo jen nepatrně. Klesla ale cena zeleniny, levnější jsou papriky, brambory i mrkev. Vyplývá to z šetření Českého statistického úřadu ve 31. týdnu.

Vepřová pečeně s kostí se na pultech obchodů prodávala ve 31. týdnu v průměru za 112,98 koruny za kilogram. Proti 29. týdnu zdražila téměř o dvě procenta. Hovězí prodávaly obchody s masem za 154,53 Kč/kg, což je o 0,8 procenta více než před dvěma týdny.
Co se týká zeleniny, téměř o pětinu na 52,92 Kč/kg klesla za posledních 14 dní cena paprik. Za rané brambory si zelináři účtovali 8,01 Kč/kg, což je o 1,26 Kč méně než v polovině července. Levněji lidé nakupovali také mrkev a rajčata, jen jablka a pomeranče stouply v ceně.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down