17.06.2005 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Maso Planá: Loňské tržby rostly při klesajícím zisku

Tržby jednoho z největších tuzemských masokombinátů Maso Planá, a.s., vzrostly vloni asi o osmnáct procent na 1,59 miliardy korun. Vyrobil více než 22 tisíc tun masa, což je v meziročním srovnání o jedenáct procent více. Zisk firmy, která patří do Agrofert Holdingu Andreje Babiše, ale klesl o devět milionů na 23,4 milionu korun. Za snížení zisku může především loňský vstup země do EU, dovoz lacinějšího masa a konkurence obchodních řetězců, uvedl předseda představenstva a výkonný ředitel masokombinátu Emil Kasper.

Přestože zisk podniku byl nižší, hodnotí Kasper hospodářské výsledky pozitivně. Poukázal na to, že některé masokombináty tratily, jiné naopak vydělávaly. Dodal, že například Masna Studená, jež také patří do koncernu Agrofert, loni vykázala ztrátu 32 milionů Kč.
Masokombinát před několika měsíci dokončil rekonstrukci bourárny masa za 70 milionů korun. Obnovou již dříve prošla jatka, masná výroba i chladírenské provozy. Byla tak završena celková rekonstrukce podniku, sdělil Kasper. Na modernizaci technologií, ale i objektů vydala společnost zhruba 300 milionů korun. Většinu hradila z vlastních zdrojů a dlouhodobých investičních úvěrů, část z dotace od ministerstva zemědělství a z evropského fondu SAPARD.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down