09.11.2000 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Maso Planá ovládne firma AGF Trading

Novým majitelem masokombinátu Maso Planá se v nejbližších dnech stane firma AGF Trading, jejímž stoprocentním vlastníkem je firma Agrofert podnikatele Andreje Babiše. AGF Trading koupí masokombinát od švýcarské investiční skupiny ATA Holding.

Nový majitel ovládne i firmy vlastněné společností Maso Planá, tedy Masokombinát Klatovy a Masnu Studená. Všechny tři podniky mají oprávnění k vývozu do států Evropské unie i do USA. Roční obrat společnosti loni dosáhl téměř tří miliard korun. Společnost Maso Planá loni při tržbách 1,1 miliardy korun vydělala 600 tisíc korun.
Na jednu ze společností - Masokombinát Klatovy - prohlásil začátkem srpna Krajský soud v Plzni konkurs. Vrchní soud po dvou měsících toto rozhodnutí sice zrušil, avšak v podniku nyní opět působí bývalá správkyně konkursní podstaty Luďa Šabatová, a to ve funkci předběžné správkyně. Představenstvo Masokombinátu Klatovy, které zpochybňuje její působení v podniku a proti předběžnému ustavení Šabatové se chce odvolat, požádá Státní zastupitelství, aby prověřilo celý průběh konkursu. Předseda představenstva Emil Kasper tvrdí, že konkurs byl prohlášen na základě nelegitimních návrhů. „Během působení Šabatové se závazky masokombinátu zvýšily o více než 17 milionů korun a účetní ztráta ke konci září přesáhla sedm milionů korun,“ uvedl Kasper. Jako příklad podivného hospodaření správkyně zmínil také neplacení zdravotního a sociálního pojištění státu či bezplatné odběry vzorků masa a masných výrobků v hodnotě několika desítek tisíc korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down