01.05.2001 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Maso Planá usiluje o "evropské" razítko

Akciová společnost Maso Planá v poslední době intenzivně investuje do rekonstrukce svých provozů, aby splnila předpoklady k znovuzískání "evropského" razítka, které jí umožní vývoz masa a masných výrobků do zemí Evropské unie.

Investice za 35 miliónů korun do rekonstrukce jatek by měla být dokončena v příštím roce.
Maso Planá na podzim loňského roku získala společnost AGF Trading, kterou zastřešuje holdingová společnost Agrofert. Součástí AGF Tradingu je i masokombinát Masna Studená a zpracovatelé krůt Adex Tachov a Krůta Hodonín. Tyto podniky už certifikáty na vývoz do EU mají.
Maso Planá, jeden z největších domácích masokombinátů, utržil za prvé čtvrtletí letošního roku zhruba 340 miliónů korun. To proti stejnému období loňského roku představuje čtvrtinový nárůst. Přestože trh citlivě reaguje na obavy z nemocí hovězího dobytka, jeho porážky se v Plané stabilizovaly a zároveň rostou porážky vepřů. Například v březnu zde porazili 750 kusů hovězího a 12 tisíc prasat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down