14.07.2000 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Masokombinát Klatovy hledá kvůli špatné finanční situaci partnera

Jednání o prodeji Masokombinátu Klatovy, a.s. strategickému partnerovi zahájil jeho vlastník, švýcarská skupina ATA Holding Curych, která tak chce řešit špatnou finanční situaci podniku. Uvádějí to Hospodářské noviny (HN). Podle deníku ATA Holding, který vstoupil do klatovského podniku, jenž je kapacitně největším masokombinátem v západních Čechách, loni v listopadu prostřednictvím firmy Maso Planá a vlastní v něm 93 procent akcií, bere prodej jako jednu z možností řešení situace. Klatovským masokombinátem, který se s existenčními problémy potýká několik let, se totiž podle HN zabývá i Krajský soud v Plzni, kde již leží jeden věřitelský návrh na konkurs.

"Jeden věřitelský návrh na prohlášení konkursu postačí, pokud odkazuje na další věřitele," citují HN soudce Josefa Střeštíka. Podle něj se ale k situaci v Klatovech nedá říci nic bližšího. "Tento případ začneme projednávat pravděpodobně až v srpnu," uvedl Střeštík, podle kterého není vyloučeno, že do té doby bude do podniku vyslán kvůli kontrole finančních toků předběžný správce. Podle pozorovatelů přivedl podnik do této situace minulý vlastník, společnost Satrapa Františka Chvalovského. Loňská ztráta dosáhla 75 milionů korun, což je o 49 milionů více než v roce předcházejícím. Závazky po lhůtě splatnosti dosahují 40 až 50 milionů korun. Od vstupu nového vlastníka však masokombinát podle výkonného ředitele a předsedy představenstva Maso Planá Emila Kaspera ztrátu snížil na poloviční hodnotu. "Nyní jsme na čtyřech milionech za měsíc," uvedl Kasper, podle něhož je připraveno několik řešení obtížné finanční situace. Hlasovat o nich má valná hromada 10. srpna.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down