01.12.2008 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Masokombinát Klatovy propouští

Klatovský masokombinát, jeden z největších českých masokombinátů, omezí provoz a sníží výrobu. Informovala o tom mluvčí Agrární komory Eugenie Línková. s tím, že opatření si vyžádalo i propouštění zaměstnanců. Podle regionálního vydání Mladé fronty Dnes již dostalo výpověď 180 lidí z 208 pracovníků masokombinátu.

Jak ale uvedl generální ředitel masokombinátu Miroslav Votýpka, Masokombinát si plní bezezbytku všechny své závazky. Za skutečné důvody snižování výroby označil dlouhodobé problémy zemědělsko-potravinářského komplexu, zejména nízké výkupní ceny, ke kterým podle jeho slov tlačí výrobce zejména obchodní řetězce. Problémy závodu prohloubila světová finanční krize, která ovlivnila také poptávku zákazníků po mase. Obtížná situace klatovského masokombinátu není podle jeho ředitele v ČR zdaleka ojedinělá. "Většina podobných provozů má samozřejmě podobně velké problémy," uvedl Votýpka.
Klatovský masokombinát byl prakticky posledním z velkých západočeských masokombinátů, které fungovaly před rokem 1989. Postupně skončily podniky v Plzni, Lokti na Sokolovsku, Hroznětíně na Karlovarsku a v Chebu. Z velkého masokombinátu v Plané na Tachovsku zůstal jen menší provoz.
Masokombinát Klatovy v listopadu 2000 zkrachoval. V prosinci 2003 jej vydražilo za 87 milionů korun Odbytové družstvo Centrum Tábor. Po jeho krachu firma přešla pod společnost Xaverov, která masokombinát pronajala dceřiné firmě Xavergen. Obě tyto společnosti patří do skupiny Agrotrade

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down