16.06.2006 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Masokombinát Kostelecké uzeniny nevyužil investiční pobídku od státu

Investiční pobídku Kostelecké uzeniny, kterou získaly v roce 2000 na základě memoranda, nevyužily. Masokombinát se v dohodě s ministerstvem průmyslu a obchodu zavázaly k investicím kolem jedenácti milionů dolarů, což v přepočtu nyní je zhruba 245 milionů korun, a vytvoření 550 pracovních míst. Podnik měl zároveň zaškolit nebo rekvalifikovat 550 lidí, od státu na to dostal 3,4 milionu korun, uvedla mluvčí agentury CzechInvest Alžběta Honsová.

Slevu na dani masokombinát neuplatnil, nečerpali ani žádnou hmotnou podporu na nově vytvořená místa, upřesnila Honsová.
Závazek týkající se zaměstnanců mělo letos v dubnu prověřit ministerstvo práce a sociálních věcí. Mluvčí Kateřina Beránková řekla, že již v únoru vedení společnosti oznámilo, že firma poskytnuté peníze vrací, protože slíbený počet lidí nepřijala.
Podle starších údajů firmy masokombinát před dvěma lety dokončil nový závod na výrobu uzenin a masných specialit v Kostelci, stál asi 400 milionů korun. Ve stejném roce otevřel závod na zpracování drůbeže v Hodoníně, investoval do něj 80 milionů. Na počátku minulého roku podnik zaměstnával kolem 1400 lidí, v roce 2001 to bylo 1350 pracovníků.
Činností pěti manažerů, kteří dlouhá léta podnik vedli, se nyní začal zabývat brněnský krajský soud. Prověřuje okolnosti, za kterých se údajně z Kosteleckých uzenin ztratilo asi 227 milionů korun.
Rozhodující vliv na Kostelecké uzeniny získala v minulém roce akciová společnost. Agrofert Holding. Zvítězila v tendru České konsolidační agentury na pohledávky Kosteleckých uzenin s tím, že za ně zaplatí 550 milionů korun. Podnik po předloňské ztrátě 47 milionů korun vykázal za minulý rok zisk 41,9 milionu. Výkony a tržby činily 4,06 miliardy, v roce 2004 masokombinát utržil téměř 3,8 miliardy korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down