01.08.2001 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Masokombinát Martinov bude prodán

A.s. Masokombinát Martinov, která je od loňského 11. prosince v konkursu, bude v nejbližší době nabídnuta k prodeji. Rozhodl o tom pětičlenný věřitelský výbor, který od letošního března dohlíží na konkurs druhého největšího producenta masa a masných výrobků v ČR. Řekla to Eva Kijonková, která masokombinát mediálně zastupuje.

Správce konkursní podstaty Jaromír Blažej již zveřejnil nabídku veškerého majetku zájemcům v tuzemsku. Současně budou kontaktovány hospodářské komory v zemích Evropské unie. "Do 7. září by měli zájemci doručit oficiální nabídku na odkup výrobní části masokombinátu," uvedla mluvčí. Doplnila, že vedle tohoto základního nabídkového řízení na hlavní blok majetku bude správce konkursní podstaty prodávat zvlášť nemovitosti, které nesouvisejí s klíčovou produkcí. Jde o ubytovnu, rekreační zařízení a výpočetní středisko. Po vyhodnocení nabídek na odkup výrobní části firmy rozhodne věřitelský výbor o tom, komu bude masokombinát odprodán. "Vyloučena přitom není ani varianta, že žádný ze zájemců nebude pro věřitele dostatečnou zárukou bezproblémového prodeje. V tom případě může věřitelský výbor rozhodnout, že masokombinát zatím neprodá," sdělila Kijonková. .

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down