01.03.2001 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Masokombinát Martinov má pětičlenný věřitelský výbor

Pětičlenný věřitelský výbor bude napříště rozhodovat o dalším vývoji Masokombinátu Martinov, který od 11. prosince loňského roku prochází konkurzem. Ostravský soud v pondělí 26. února v přezkumném řízení projednal prvních 253 z celkem asi 450 přihlášených pohledávek věřitelů. Ti následně zvolili výbor, v němž usednou zástupci Komerční banky a Union banky, leasingové společnosti Union Leasing ze skupiny Severomoravské energetiky, zemědělské společnosti Agroslužby Nový Jičín a zaměstnanců masokombinátu.

Pro martinovský masokombinát znamená ustavení věřitelského výboru zásadní krok k dalšímu řešení zadluženosti převyšující 800 miliónů korun. Věřitelé budou na návrh správce konkurzní podstaty rozhodovat o prodejích majetku, pronájmech technologií a zachování produkce podniku. „Je pozitivní, že jsou ve věřitelském výboru zastoupeny všechny hlavní zainteresované strany, tedy banky, dodavatelé i zaměstnanci podniku,“ uvedl správce konkurzní podstaty Jaromír Blažej. Úkolem výboru bude, aby posoudil například odprodej nepotřebných majetků jako je rekreační středisko v Beskydech nebo ubytovací kapacity a budovy stojící mimo 150 tisíc m2 rozsáhlý areál masokombinátu v Ostravě-Martinově. Zástupci zaměstnanců budou mít prostřednictvím účasti ve věřitelském výboru možnost kontrolovat uspokojování jejich pohledávky vůči tzv. podnikové spořitelně, která při 13 miliónové hodnotě představuje asi 1,6 procenta celkových přihlášených pohledávek. Správce Blažej hodlá věřitelům v nejbližší době navrhnout, aby rozhodli především o formě spolupráce martinovského masokombinátu se společností Sena Corporation, která podnik na základě smluv o zpracování surovin čtvrtý měsíc udržuje v chodu. Meziměsíční srovnání porážky jatečných zvířat ukazuje, že masokombinát zatím plynule navyšuje využití kapacit. V lednu vzrostla porážka ve srovnání s prosincem přibližně o 19 procent, v únoru byl nárůst proti lednu zhruba 21procentní.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down