Masokombinát zvýšil tržby

Masokombinátu Steinhauser z Tišnova na Brněnsku se loni zvýšily tržby o procento na 547,5 milionu korun a rostly již čtvrtý rok po sobě. Firma však vykázala ztrátu 1,5 milionu korun, což způsobilo odepsání pohledávky za 2,3 milionu, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin.

Loni společnost investovala do nového hospodářského objektu ve Skalici nad Svitavou a také zkolaudovala novou skladovací halu v centrále v Tišnově. I přes tyto investice mohl být hospodářský výsledek, nebýt nedobytné pohledávky, kladný. "Bez ní by činil 820 000 korun," uvedl ve zprávě ředitel Ladislav Steinhauser. To by bylo více než v předchozích dvou letech.
Kromě dvou prodejen v Brně má další firemní prodejny v pěti městech na Brněnsku a Blanensku a dodává výrobky i do řetězců, převážně na jižní Moravě. Po předloňském zvýšení počtu zaměstnanců o 20 zůstal jejich počet na 213. Průměrná mzda bez ředitele se však po několikaletém mírném růstu snížila na 19 300 korun, což je pod úrovní let 2012 i 2011.
Na letošní rok firma, která existuje od roku 1993, plánovala růst výroby o deset procent.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down