20.08.2018 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Masokombinátu z Valašského Meziříčí loni mírně klesly tržby

Společnosti MP Krásno ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku, která patří k největším zpracovatelům masa v Česku, loni mírně klesly tržby na 2,341 miliardy korun. O rok dříve činily 2,357 miliardy korun. Zisk po zdanění se však firmě zvýšil na 28,2 milionu korun, předloni byl 6,7 milionu. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné na webu justice.cz.

Největší část tržeb tvořily tradičně tržby z masných výrobků, loni dosáhly 1,844 miliardy korun, téměř stejně jako v roce 2016. Firma loni prodala 24 833 tun masných výrobků, o rok dříve 26 274 tun. Firma podle výroční zprávy loni omezila či úplně zastavila prodej ztrátových výrobků a zaměřila se na ziskovost podnikových prodejen, ztrátové prodejna uzavřela.

"V loňském roce bylo vyvinuto a zařazeno do prodeje celkem devět nových masných výrobků," uvádí se ve výroční zprávě. K nejúspěšnějším produktům patří výrobky s vyšším podílem masa a nižším množstvím přídatných látek, což poukazuje na rostoucí požadavek trhu na kvalitní výrobky. Firma dodává zejména na český trh. V letošním roce si chce MP Krásno upevnit postavení u maloobchodních prodejen. Firma loni zaměstnávala 866 lidí, v předchozím roce jich bylo o 60 více.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down