14.10.2008 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Melamin u nás zatím veterináři nezjistili

Přestože se „kauza melamin“ přímo nedotýká státního veterinárního dozoru, vyšetřil Státní veterinární ústav Praha dosud 18 vzorků směsných výrobků, tj. těch, ve kterých je obsažena živočišná složka, v tomto případě výrobků obsahujících mléko. Výsledek – všechny výrobky byly zdravotně nezávadné. Agrowebu to sdělil mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Josef Duben.

Na pokyn SVS odebrali inspektoři krajských veterinárních správ vzorky těch výrobků, u kterých by se hypoteticky nějaké riziko dalo očekávat. „Včera jsme obdrželi ze Státního veterinárního ústavu výsledky vyšetření - 18 vzorků mléčných výrobků na přítomnost melaminu. Rozhodovací limit pro posouzení obsahu melaminu byl stanoven rozhodnutím Komise 2008/757/EC na 2, 5 mg/kg. Všechny vzorky byly pod detekčním limitem,“ sdělil Duben
Vzorky vyšetřil SVÚ Praha metodou kapalinové chromatografie s dvojitou hmotovou detekcí s detekčním limitem – 0,05 mg/kg. Prověřeny byly výrobky určené pro dětskou výživu jak české provenience, tak výrobky uváděné na intrakomunitární trh výrobci ostatních členských zemí EU, například výrobky původem z Velké Británie, Holandska, Francie, Španělska či Polska. Všechny výrobky byly shledány zdravotně nezávadnými.
„S dalším případným vyšetřováním výrobků s obsahem mléčné složky počítáme i nadále. SVÚ Jihlava připravuje další detekční metodu, rovněž tak i SVÚ Olomouc,“ uzavřel Duben.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down