Mělnické Vinné noci se zúčastní patnáct vinařů

Tradiční mělnické Vinné noci se zúčastní patnáct vinařů z regionu. Akce se koná v sobotu 23. dubna. Letos poprvé budou ochutnávky vín rozděleny na tři místa: ve Vinařství zahradnické školy na Polabí, na Zámku Mělník a ve vinařství Bettiny Lobkowicz v mělnické části Rybáře. Uvedl to organizátor akce, vinař Karel Hejduk.

Pořadatelé čekají přes tři tisíce návštěvníků, číslo ale může být i vyšší. Právě kvůli stoupajícímu zájmu už organizátoři akci nedělají na jednom místě. Aby předešli tlačenicím a frontám, rozčlenili ji do tří lokalit. Mezi jednotlivými místy ochutnávky organizátoři zajistili kyvadlovou dopravu dvěma turistickými vláčky.

Začátek je plánován na šestnáct hodin. K ochutnávce budou připravena mladá vína a novinky, představí se nejen profesionální vinaři, ale i ti, kteří vyrábí víno pro radost ve volném čase. Akce není podle Hejduka jen o víně, ale lidé se mají šanci na ní také potkat. Cílem tedy není jen propagovat regionální vína, ale zprostředkovat lidem i společenský zážitek. Připraven je i kulturní program.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *