15.01.2003 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Méně jablek v Evropské unii český trh neovlivní

Zásoba jablek v zemích Evropské unie činila k 1. prosinci loňského roku 3,3 milionu tun a byla meziročně nižší o dvě procenta. Situaci na českém trhu s jablky z hlediska dovozu ani případné možnosti vývozu z ČR by tato skutečnost neměla nijak ovlivnit. Uvedl to tajemník Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík.

Největší zásobu v zemích EU měla v prosinci při meziročním zvýšení o šest procent na 1,28 milionu tun Itálie, která je největším západoevropským dovozcem do ČR. Druhou největší zásobu při růstu o sedm procent na 879.000 tun vykázala Francie. Třetí největší objem mělo přes pětinový propad na 239.000 tun Německo. Produkce českých pěstitelů jablek je v porovnání s celkovou produkcí celé Evropské unie zanedbatelná. Zatímco celá EU loni podle odhadů sklidila zhruba sedm miliónů tun jablek, v českých sadech se urodilo 163.000 tun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down