Měsíc biopotravin letos pošesté

Měsíc biopotravin, který je informativní a osvětovou akcí Ministerstva zemědělství ČR, byl zahájen. Letos probíhá již pošesté, tentokrát ve znamení znamení biodiverzity, tedy rozmanitosti. V měsíci sklizně a oslavy úrody chce ministerstvo ukázat, že ekologické zemědělství má co nabídnout. Během září se proto konají biojarmarky, dny otevřených vrat na biofarmách, exkurze do výroby a další. Informovala o tom mluvčí ministerstva zemědělství Tereza M. Dvořáčková.

Letošní ročník bude podle mluvčí pojat ve znamení biodiverzity z důvodu, že rok 2010 byl vyhlášen Mezinárodním rokem biodiverzity. A tak je hlavní mottem tohoto ročníku Rozmanitost každým kouskem. Poukazuje na to, že ekologické zemědělství je bohaté nejen počtem a druhy chovaných zvířat a pěstovaných rostlin, možnostmi uplatnění pracovních sil, ale také například způsoby zpracování biopotravin.
Kompletní seznam všech akcí, které se plánují na zářijový Měsíc biopotravin, a další aktuální informace najdete na webových stránkách www.mesicbiopotravin.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *