08.10.2002 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Město v počítači

V pořadí již třetí čtyřdenní konference o městských informačních systémech „Město v počítači a elektronická veřejná správa“ skončila první říjnový pátek v Praze v hotelu Pyramida. Mezinárodní konference nebyla jen setkáním městských informatiků, ale stala se odborným fórem odborníků přes životní prostředí, katastr nemovitostí, kartografii, fotogrammetrii, pozemkové úpravy a územní plánování.

Desítky referátů přednesených v několika sekcích řešily vesměs podobnou problematiku, jak nejlépe jednoduše zpřístupnit data, zajistit jejich aktuálnost a zabránit jejich zneužití. Podle předsedy organizačního výboru Jiřího Čálka z Institutu městské informatiky v Praze se na konferenci vystřídalo přes 350 odborníků z 15 zemí tří kontinentů. „V září byl program doplněn ještě o nový blok věnovaný povodním na našem území,“ doplňuje šéf organizátorů akce. Na panelech a stáncích doprovodné výstavy Město v počítači byly k vidění například letecké snímky z doby povodní zatopených části obcí a objektů. Účastníci konference se mimo jiné seznámili i s dálkovým přístupem k datům z katastru nemovitostí, s datovými soubory vedenými Zeměměřickým úřadem a s katastrem nemovitostí v digitální formě pro potřeby měst
a obcí. „Vítáme každou příležitost poznat názory uživatelů dat, která zpracovává náš resort. Proto tato konference byla pro nás přínosná,“ řekl na závěr jednání jedné ze sekcí místopředseda Českého úřadu zeměměřického a katastrálního Oldřich Pašek.
„Ve srovnání s předchozí konferencí, která se konala v roce 1996 rovněž v Praze, se udělalo v této oblasti velmi mnoho. Městské informační systémy jsou dokonalejší a stále více potřebnější,“ uzavřel Jiří Čálek.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down