26.08.2004 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mezinárodní výstava Země živitelka v Českých Budějovicích zahájena

V pořadí už 31. ročník mezinárodní výstavy Země živitelka byl dnes dopoledne zahájen na českobudějovickém výstavišti. Výstava, kde se má prezentovat 497 firem z devatenácti zemí, potrvá do 1. září. se na ploše zhruba 25 000 metrů čtverečních představí 497 firem, z toho 36 zahraničních vystavovatelů z devatenácti zemí.

Za motto výstavy bylo zvoleno Budoucnost českého zemědělství a českého venkova. Do koncepce odborného programu se zapojila agrární komora, ministerstvo pro místní rozvoj a ministerstvo zemědělství, které již tradičně vyhlašuje soutěž Zlatý klas o nejlepší špičkové novinky a výrobky v zemědělství.
Na agrosalonu, kde se letos vedle domácích vystavovatelů představí 36 zahraničních firem, se budou prezentovat novinky z rostlinné a živočišné výroby, zemědělské techniky, potravinářství, lesního a vodního hospodářství, ochrany životního prostředí a dalších oborů. Pro návštěvníky připravili pořadatelé i bohatý kulturní doprovodný program.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down