Michlovský získal hlavní prestižní cenu za Rulandské bílé

Moravští vinaři vezou další významné ocenění ze zahraničí. Vinselekt Michlovský vyhrál na prestižní mezinárodní soutěži bílých vín Concours des Grands Vins Blancs du Monde, která se každoročně koná ve Štrasburku, kategorii odrůdy Rulanské bílé. Celkově si čeští a moravští vinaři z Francie odvážejí 17 medailí, uvedl Vinařský fond v tiskové zprávě.

Společnost Vinselekt Michlovský uspěla se vzorkem Rulandské bílé, pozdní sběr 2015. "Rulandské má rádo vápenaté podloží, přesně takové, jaké najdeme ve viniční obci Perná na Mikulovsku. Víno pochází z pětadvacetileté vinice, která se růstově uklidnila a má výrazný terroir. Právě díky tomu, si myslím, víno vyhrálo," uvedl Miloš Michlovský.

Podle webu soutěže se v kategorii Rulandské bílé udělovalo 13 cen, kromě hlavní ceny, již získal Michlovský, dvě zlaté a deset stříbrných. Sedm ocenění udělených v této kategorii získala francouzská vína. V ostatních kategoriích se udělovala vždy nejméně desítka nebo desítky cen.

Medaile ve Francii získala dále vinařství Sonberk, Znovín Znojm, Vinařství Josef Valihrach, Vinařství Nepraš a Rodinné vinařství Vican.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down