Mimořádná opatření na Zlínsku budou zřejmě pokračovat

Na Zlínsku dnes o půlnoci skončí 30 dní trvající stav nebezpečí, který v souvislosti s nákazou divočáků africkým morem prasat vyhlásil na konci července zlínský hejtman Jiří Čunek. Hejtman dnes vyzval ředitele Státní veterinární správy (SVS), aby udržel v platnosti opatření přijatá v souvislosti s mimořádným stavem. Jde především o zákaz vstupu do lesů a polí v oblasti nákazy a zachování pachových a elektrických ohradníků kolem ní. Čunek to řekl novinářům.

"Ty kompetence veterinární správa ze zákona má. Jsme přesvědčeni, že mohou toto opatření vydat. Předpokládám, že jej ředitel Státní veterinární správy vydá dnes odpoledne," uvedl hejtman. Petr Majer z tiskového oddělení SVS uvedl, že krajská veterinární správa dnes pro Zlínský kraj vydá rozhodnutí o mimořádných veterinárních opatřeních, které zajistí pokračování opatření vydaných Zlínským krajem v souvislosti se stavem nebezpečí. "Kontinuálně tak bude platit zákaz vstupu veřejnosti do lesů v rizikové oblasti a dojde k zachování elektrických ohradníků a obměně pachových ohradníků," řekl Majer. O prodloužení stavu nebezpečí, který může hejtman ze zákona vyhlásit pouze na 30 dní, požádal Čunek prostřednictvím premiéra Bohuslava Sobotky minulý týden vládu. Vláda, která to má v kompetenci, však ve věci nerozhodla. Proto mimořádná opatření vydaná hejtmanem pozbydou dnes o půlnoci platnost. Ministr vnitra Milan Chovanec ve stanovisku pro vládu uvedl, že k prodloužení stavu nebezpečí na Zlínsku nevidí důvod.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down