Ministr zemědělství jmenoval předsedu představenstva rolnického a lesnického fondu

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) jmenoval předsedou představenstva Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) Josefa Kučeru. Ve funkci nahradil Vladimíra Ecka, kterého ministr na konci března odvolal. Jedním z hlavních úkolů nového předsedy bude podle Nekuly příprava na přesun úřadu do Brna. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zemědělství.

Fond se zaměřuje na poskytování garancí a dotací části úroku z úvěru především pro malé a střední zemědělce. Ročně hospodaří s několika miliardami korun. Přesun fondu do Brna podle Nekuly přinese výrazné úspory.
Nové vedení fondu by také mělo připravit program pro malé a střední potravinářské podniky zaměřený na podporu investic. „Od nového vedení fondu očekávám také racionalizaci fungování celé instituce. Chci, aby ubylo byrokracie a více postupů bylo v rámci každodenního fungování automatizováno. To přinese další úspory, a především komfort pro žadatele,“ uvedl Nekula.
Fond na začátku června spustil nový program Podpora nákupu půdy. Zemědělci z programu mohou získat až 20 000 eur (495 000 Kč) na nákup půdy. Fond podle ministerstva v minulosti podpořil nákup více než 100 000 hektarů půdy. Nový předseda představenstva je absolventem Mendelovy univerzity v Brně. Věnoval se spolupráci s profesními chovatelskými organizacemi v ČR. Je také soudním znalcem v oboru ekonomika a zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down