Ministerským náměstkem pro ekologické zemědělství se stal Petr Jílek

Náměstkem ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) pro ekologické zemědělství, komodity, výzkum a vzdělávání se od dnešního dne stal Petr Jílek. Ve funkci se chce věnovat zejména dalšímu rozvoji ekologického zemědělství s důrazem na produkci biopotravin. Řekl to dnes novinářům na tiskové konferenci.

Jílek pracuje na Ministerstvu zemědělství od roku 2011, kdy na úřad nastoupil jako ředitel Odboru environmentálního a ekologického zemědělství. Funkci náměstka Sekce ekologického zemědělství zastával už v letech 2018 a 2019. Následně přešel opět na pozici ředitel Odboru environmentálního a ekologického zemědělství. Vystudoval Mendelovu zemědělskou a lesnickou univerzitu v Brně. Dalším tématem, kam chce Jílek zaměřit pozornost, je situace na komunitních trzích a zajištění strategické míry potravinové soběstačnosti. Důraz hodlá klást na podporu citlivých komodit. ,,Zde klíčovou roli právě vidím v cíleném nastavení národních dotačních programů," řekl. Ocenil, že se na ně podařilo zajistit stejný objem financí na letošní rok, jaký byl loni, tedy pět miliard korun. ,,Moji důvěru má (Jílek) nejen díky tomu, že se výborně orientuje v této agendě a zná chod ministerstva včetně resortních organizací, ale jako odborníka ho uznávají jak zemědělci, tak odborná veřejnost," uvedl dnes Nekula. Doplnil, že Jílek díky odborným předpokladům a zkušenostem uspěl také ve výběrovém řízení.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down