03.08.2009 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo bude chtít kompenzace

Letošní povodně způsobily v českém zemědělství škody za téměř 200 milionů korun. Informoval o tom tiskový mluvčí ministerstva zemědělství (MZe) Petr Vorlíček. Podle ministra Jakuba Šebesty bude úřad usilovat o finanční kompenzace pro zemědělce. O jejich výši by měla rozhodnout vláda.

. Nejvíce zasaženým regionem je dle MZe Jihočeský kraj, kde škody dosáhly 111,5 milionu korun.

Nejvíce zasaženým regionem je dle MZe Jihočeský kraj, kde škody dosáhly 111,5 milionu korun. Škody na polních plodinách pak vyčíslily Agentury pro zemědělství a venkov, které prováděly jejich monitoring, na 107,5 milionu korun. Rybářům voda způsobila ztráty ve výši přes 66 milionů korun. V lesním hospodářství, kde poškodila velká voda zejména sazenice stromů, odhadují agentury škody na více než sedm milionů korun. Více než pět milionů korun bude stát zemědělce obnova strojů a staveb.  Podle posledních odhadů celkem v ČR záplavy způsobily škody za více než 8,5 miliardy korun. Většinu nákladů na odstraňování povodňových škod ponese stát. Pojišťovny dle statistiky ke 27. červenci odhadují, že počet pojistných událostí přesáhne 17 700 a škody budou činit 1,94 miliardy korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down