28.04.2006 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo bude vracet přeplatky splátek vzniklých přiznáním bonifikací

Platnosti a účinnosti nabylo letošního 25. dubna Opatření k uznání a k vrácení přeplatků vzniklých přiznáním bonifikací. Na jeho základě bude Ministerstvo zemědělství vracet přeplatky splátek včetně případných úroků vzniklých přiznáním bonifikací k návratným finančním výpomocím poskytovaným Ministerstvem zemědělství v letech 1991 až 1995, včetně agropotravinářského komplexu. Součástí uvedeného opatření je i vzor, na kterém se jednotlivé žádosti budou podávat. Informoval o tom mluvčí ministerstva Tomáš Loskot.

Administrace žádostí bude podle Loskota probíhat obdobně, jako tomu bylo při podávání žádostí o odložení, rozložení splátek nebo o přiznání bonifikace – to znamená prostřednictvím příslušného odboru zemědělská agentura a pozemkový úřad. Žádost musí být řádně a kompletně vyplněna, upozornil mluvčí. V případě, že budou splněny požadované podmínky, budou žádosti kladně vyřízeny se současným vyhotovením dodatku. Dodatek bude následně uzavřen na příslušném odboru zemědělská agentura a pozemkový úřad.
Na základě řádně uzavřených dodatků ke smlouvám převede Ministerstvo zemědělství jednotlivým příjemcům, na bankovní účty uvedené v žádostech a následně v dodatcích ke smlouvám finanční prostředky ve výších kvantifikovaných v dodatcích ke smlouvám

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 10MB (2% of 500MB)