Ministerstvo chce zvýšit dotace potravinářům na 330 milionů korun

Ministerstvo zemědělství plánuje rozšířit národní dotace na zpracování zemědělských produktů. Uvedl to na potravinářském veletrhu Salima ministr zemědělství Marian Jurečka. Loni v programu ministerstvo vyplatilo přes 200 milionů korun, letos by měl strop být na úrovni 330 milionů.

Peníze loni nejvíce využívali zpracovatelé masa, dále mléka a ovoce a zeleniny. Do budoucna počítá ministr až s 400 miliony korun. Hodlá také zvýšit míru spolufinancování ze strany státu. Nyní mohou potravináři použít příspěvek státu jako čtvrtinu nákladů, od příštího roku by mělo jít o polovinu.

Peníze mohou použít podniky s více než 250 zaměstnanci. V loňském roce vyplatilo ministerstvo v programu 203 milionů korun, peníze pomohly 40 projektům. V programu byly od roku 2004 již vyplaceny dvě miliardy korun na 750 projektů.

Jde o další podporu zpracovatelů, například na podzim ministerstvo přidalo do evropského rozvojového programu přibližně 500 milionů korun pro potravinářské firmy na inovace. Na výstavbu jatek, sýráren a dalších zpracoven zemědělských produktů dostali potravináři navíc 200 milionů korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down