Ministerstvo hledá dva ředitele

Ministerstvo zemědělství (MZe) vypsalo výběrové řízení na generálního ředitele Státního podniky Lesy ČR a ředitele Národního zemědělského muzea (NZM). Uvádí se to na na webu ministerstva. Zájemci o práci ředitele muzea se mají hlásit do 7. prosince, uchazeči o post ředitele Lesů ČR pak musejí podat přihlášky do 17. prosince.

Kandidáti na obě funkce mají vedle splnění požadavků na vzdělání či praxi předložit základní představu o dalším rozvoji obou institucí
Bývalý ředitel státního podniku Lesy ČR Svatopluk Sýkora, který na konci listopadu na funkci ředitele rezignoval, vedl podnik, jenž spravuje polovina lesů v zemi, od 1. ledna 2009. Oficiální důvody Sýkorovy rezignace podnik neuvedl, podle některých médií tak učinil na ministrův nátlak.
Poslední ředitel NZM Zdeněk Novák řídil muzeum od října 2010. Předtím byl dlouholetým vysokým úředníkem ministerstva kultury, kde zastával i funkci náměstka. Podle některých medií zašla situace v NZM pod Novákovým vedením tak daleko, že hrozilo, že zaměstnancům nebudou vyplaceny platy. Poslední kapkou pro Novákovo odvolání prý bylo vydání knihy České zemědělství očima těch, kteří u toho byli pod patronátem muzea. Kniha na základě sesbíraných statistických dat analyzuje vývoj českého zemědělství v posledních šedesáti letech, přičemž především období normalizace hodnotí jako velmi úspěšnou éru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *