13.06.2014 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo jmenovalo ústřední ředitelku Státního pozemkového úřadu

Ministr zemědělství Marian Jurečka jmenoval do funkce ústřední ředitelky Státního pozemkového úřadu na základě doporučení výběrové komise Svatavu Maradovou. Úřad, kde doposud zastávala funkci náměstkyně pro úsek řízení odborných činností, povede od 16. června. O místo se ve výběrovém řízení ucházelo dvanáct lidí. Informovalo o tom ministerstvo v tiskové zprávě.

Maradová vystudovala obor zemědělské inženýrství na Agronomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Má za sebou mnohaleté odborné zkušenosti. Dříve pracovala jako geodetka v soukromé firmě. Byla rovněž dlouholetou ředitelkou společnosti Geocart CZ zabývající se realizací komplexních pozemkových úprav a projektování v krajině, uvedlo ministerstvo.
Řízením pozemkového úřadu, jehož hlavní agendou jsou v současné době církevní restituce, je po odvolání Petra Šťovíčka od začátku března dočasně pověřen Martin Vrba.
Významnou část agendy pozemkového úřadu tvoří církevní restituce, které ve vládní koalici působí spory. Církve mají dostat nemovitosti za 75 miliard korun a finanční náhrady ve výši 59 miliard korun.  Státní pozemkový úřad spravuje a prodává státní zemědělský majetek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down