31.05.2000 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo může zavádět kvóty

Kvóty pro zemědělské výrobky může ministerstvo zemědělství zavádět okamžitě po schválení návrhu zákona o zemědělském intervenčním fondu (ZIF), pokud to uzná za nezbytně nutné pro připravenost České republiky na přijetí do Evropské unie v roce 2003. Uvedl to tiskový mluvčí ministerstva Pavel Kovář.

Reagoval tak i na fakt, že díky pozměňovacímu návrhu poslance Pavla Peška (US) je ve sněmovnou schváleném návrhu zákona právě formulace o zavedení kvót přes ZIF až ve zmíněném "nezbytně nutném" předstihu před vstupem do EU. Kovář dále uvedl, že MZe připravuje návrh zákona o kvotaci obecně. Zavedení kvót podle takového zákona by podle něj bylo mnohem "čistší, přesnější a průhlednější", než přes ZIF. Návrh zákona o kvótách ale zatím neprošel ani vládou.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down