Ministerstvo obrany hledá nového šéfa Vojenských lesů a statků

Ministerstvo obrany vypsalo výběrové řízení na ředitele Vojenských lesů a statků (VLS). Zájemci o funkci se mohou hlásit do 7. září. Uvedl to Jiří Caletka z tiskového oddělení ministerstva obrany. Vítěz výběrového řízení nahradí dosavadního ředitele Josefa Vojáčka, který od září povede Lesy ČR. Vítěz by se vedení podniku měl ujmout od začátku listopadu.

Ministerstvo například požaduje, aby kandidáti měli minimálně tříletou zkušenost na pozici vrcholového manažera společnosti obdobného typu jako jsou VLS. Vojenské lesy a statky ČR spravují zhruba 140 tisíc hektarů půdy. Z toho přibližně 125 tisíc hektarů tvoří lesní pozemky převážně v armádních výcvikových prostorech. Firma s více než osmdesátiletou tradicí má zhruba 2400 zaměstnanců a vedle lesnictví podniká v zemědělství a rybářství. Vojáček vedl Vojenské lesy a statky od roku 2014. Od 90. let působil v Lesích ČR. Ředitelem VLS byl také mezi lety 2004 a 2009. V první polovině letošního srpna vyhrál výběrové řízení na ředitele Lesů ČR. Nahradil Daniela Szóráda, kterého odvolal v polovině května bývalý ministr Jiří Milek. Podnik byl kritizován za to, že zanedbal preventivní opatření proti šíření kůrovce, zvláště na Moravě. S kůrovcovou kalamitou se musí potýkat i VLS.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down