25.06.2009 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo pomůže likvidovat škody

Ministerstvo zemědělství je připraveno všemi svými prostředky napomoci při likvidaci následků povodní a odstraňování škod. Informoval o tom tiskový mluvčí ministerstva zemědělství Petr Vorlíček s tím, že ministr vyjádřil hlubokou lítost nad oběťmi povodní.

Povodně zapříčinily výrazné lokální srážky, které místy dosahovaly hodinových úhrnů přes 50mm srážek. Na některých tocích byly povodně více než stoleté. Ministerstvo zemědělství situaci monitoruje a účastní se koordinace záchranných akcí.
Ministr zemědělství vydal dnes pokyn správcům vodních toků, aby v oblastech postižených přívalovými dešti a povodní, bylo neprodleně zabezpečeno zprůchodnění koryt vodních toků. Státní podniky Povodí, Zemědělská vodohospodářská správa a Lesy ČR zabezpečují práce v terénu.
Zástupci státních podniků povodí se přímo v postižených oblastech účastní záchranných prací a jsou členy krajských krizových štábů a Povodňových komisí. Začínají se také sumarizovat první předběžné škody v postižených oblastech na státním vodohospodářském majetku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down