Ministerstvo přidalo na budování rybníků a sádek 69 milionů korun

Ministerstvo zemědělství kvůli velkému zájmu o dotace na budování nových rybníků a sádek přidalo na tyto investice 69 milionů korun. Původně mělo na budování a odbahňování rybníků nebo pořízení nových sádek a líhní vyčleněno 120 milionů korun. Informovala o tom mluvčí ministerstva Markéta Ježková.

„Navýšením podpory pro investice do akvakultury, které jsou jedním z nejvíce využívaných opatření programu Rybářství, můžeme uspokojit všechny zájemce. Snahou je výrazněji podpořit rybářské podniky a zlepšit jejich postavení na trhu s cílem zachovat tradiční akvakulturu,“ uvedl ke zvýšení podpory ministr Marian Jurečka.

Chovatelé ryb mohli od roku 2015 v rámci operačního programu Rybářství žádat o dotace na inovace, investice do akvakultury a do zpracování ryb a na budování moderních průtočných systémů s dočišťováním, aby zvýšili chov kvalitních ryb. Podle Ježkové v něm přišlo celkem 168 žádostí, na které mělo ministerstvo původně 283,5 milionu korun. Se zvýšením dotace na investice do akvakultury, o které byl největší zájem, se tak mezi rybáře rozdělí 352,5 milionu korun.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *