29.06.2006 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo školství by mělo přispět ke zvýšení úrovně středního veterinárního školství

Je třeba usilovat o to, aby se zachovala dobrá úroveň středního veterinárního školství. Přispět k tomu může především ministerstvo školství tím, že bude akceptovat specifika veterinárních studií. Důležité jsou praktické dovednosti, které lze získat zejména v odborném výcviku, což má hlavní vliv na uplatnění absolventů v praxi, shodli se na jednání zástupci středních odborných škol veterinárních spolu se šéfem Státní veterinární správy Milanem Malenou.

Mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben doplnil, že motivem setkání zástupců středních odborných škol veterinárních z Českých Budějovic, Hradce Králové, Kroměříže, Vyšší odborné školy potravinářské a Střední průmyslové školy z Kroměříže a Střední průmyslové školy technologie masa z Prahy byla snaha přizpůsobit přípravu středoškoláků požadavkům různorodé praxe.
Účastníci jednání se podle Dubna rozešli s náměty na zlepšení – komunikovat s ministerstvem školství, navrhnout studijní program celoživotního vzdělávání veterinárních techniků, podporovat praktické stáže studentů na odborných pracovištích. O těchto úkolech budou zástupci SVS ČR, odborných škol, VFU i Institutu celoživotního vzdělávání a informatiky v Brně diskutovat na setkání, které se má uskutečnit na podzim.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down