04.04.2003 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo ustavilo skupinu pro přípravu marketingové agentury

Na Ministerstvu zemědělství ČR byla ustavena odborná skupina pro přípravu marketingové agentury na podporu domácích potravin. Tento tým tvoří marketingoví odborníci delegovaní Potravinářskou komorou ČR a Agrární komorou ČR jmenovaní ministrem zemědělství a předsedá mu náměstek ministra pro potravinářskou výrobu Rudolf Jánský.

V rámci příprav marketingové agentury budou definována kritéria pro vznik názvu a loga známky, kterou bude ministr zemědělství udělovat výrobkům nadstandardní kvality. Kromě splnění kvalitativních kritérií bude známka propůjčena pouze potravinám, vyrobeným převážně z tuzemských surovin. (O výši podílu tuzemských surovin v produktech rozhodne odborná skupina na svém příštím jednání.) Nová značka bude představena do konce května tohoto roku.
Program podpory českých potravin, jehož vnějším výstupem je i známka udělovaná kvalitním českým výrobkům, poskytne spotřebiteli přehled při výběru a koupi potravin, bude zárukou jednoznačné identity a kvality.
Vyhlášení známky a loga je však pouze součástí souboru marketingových opatření, které Ministerstvo zemědělství ČR chystá spolu s nevládními agrárními organizacemi. Vzniklé logo bude nástrojem, s jehož pomocí bude program podpory potravin propagován.
V roce 2004 předpokládáme vznik veřejně prospěšné společnosti – marketingové agentury. Tato by převzala agendu pracovní skupiny včetně odborníků a know-how a zpočátku bude financována státem. Náplní činnosti této agentury bude široká podpora českých zemědělských a potravinářských výrobků, a to formou organizování akcí na podporu prodeje, spolupráce při pořádání domácích i zahraničních výstav, atd. V poslední etapě počítáme s přechodem agentury na samofinancování nebo financování smíšené.
O všech krocích při postupu a realizaci programu podpory potravin vás budeme průběžně informovat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down