Ministerstvo zaplatí za údržbu ohradníků v oblasti nákazy na Zlínsku

Ministerstvo zemědělství proplatí Zlínskému kraji 332 000 korun za údržbu elektrických ohradníků kolem oblasti nákazy africkým morem prasat. Jde jen o část výdajů, které hejtmanství loni zaplatilo v době vyhlášení stavu nebezpečí souvisejícího s chorobou. Žádosti o proplacení dalších výdajů budou následovat, řekl dnes novinářům zlínský hejtman Jiří Čunek.

Kraj podle něj bude ministerstvo žádat především o 1,8 milionu korun, které zaplatil za nákup odchytových klecí. Zřejmě to bude tak, že pod určitou dotací, kterou získají myslivecká sdružení, budou klece převedeny do jejich správy. Tyto klece budou používat dál, uvedl hejtman.
Stav nebezpečí platil ve Zlínském kraji od 31. července do 30. srpna loňského roku. Od té chvíle řídí veškerá opatření v regionu související s nákazou Státní veterinární správa. V souladu s nařízeným mimořádným veterinárním opatřením však hejtmanství stále zajišťuje provoz dříve vybudovaných elektrických ohradníků. Podle Čunka je kraj nadále připraven pomáhat veterinářům a Ministerstvu zemědělství se zvládáním afrického moru prasat.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down