Ministerstvo zemědělství a Ministerstvo životního prostředí založily Ústřední komisi pro sucho

Ministerstvo zemědělství spolu s Ministerstvem životního prostředí založilo Ústřední komisi pro sucho, která má koordinovat práci krajů v obdobích mimořádného sucha. Jejím úkolem bude koordinovat opatření v krajích, když bude moci například omezit nakládání s vodami, rozhodnout o zvýšení průtoku, či naopak o zadržení vody. V tiskové zprávě o tom informovalo Ministerstvo zemědělství. Materiál, který zajišťuje zřízení komise, projednala tento týden vláda.

Novou komisi může svolat ministr životního prostředí nebo zemědělství, v této funkci se budou střídat vždy po jednom roce. Sejít by se měla v případě, že bude vyhlášený stav nedostatku vody ve více krajích nebo pokud o to požádá předseda některé krajské komise pro sucho. Podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly by měla komise pomoci lépe zvládat nepříznivé dopady sucha na větším území. Má 13 členů, kromě zástupců rezortu zemědělství a životního prostředí jsou v ní také odborníci z ministerstva dopravy, obrany, průmyslu a obchodu, vnitra, zdravotnictví, Správy státních hmotných rezerv a Hasičského záchranného sboru.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down