12.06.2007 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo zemědělství bude dál jednat o navýšení rozpočtu

Ministr zemědělství Petr Gandalovič lituje, že v rámci prvního návrhu státního rozpočtu na příští rok přišel jeho resort o 2,5 miliardy korun oproti částce, kterou požadoval. To by znamenalo, že nebude možné vyplatit zemědělcům národní doplňkové přímé platby v plné výši jako letos.

„S tím se nehodláme smířit a budeme dále jednat s ministerstvem financí o možnostech navýšení našeho rozpočtu. Současně se budeme snažit najít v kapitole položky, kde uspořit, abychom na přímých platbách vyplatili zemědělcům maximální množství finančních prostředků,“ uvedl ministr Gandalovič. Ujistil, že v žádném případě se nebude šetřit na spolufinancování evropských peněz. „Podařilo se nám včas zahájit Program rozvoje venkova, díky kterému přijde v letech 2007 – 2013 na český a moravský venkov kolem třinácti miliard korun ročně. Tyto peníze pomohou zemědělcům i malým podnikatelům a lidem na venkově,“ řekl ministr. Úspory bude podle něho resort hledat v provozních nákladech a v počtu pracovníků na ministerstvu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down