23.09.2022 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo zemědělství kvůli úsporám omezí vytápění a svícení

Ministerstvo zemědělství zavádí úsporná opatření, která by měla ušetřit až deset procent nákladů na vytápění a ohřev vody. V budovách resortu bude teplota v kancelářích a zasedacích místnostech nastavená na 20 stupňů Celsia a na chodbách na 15 stupňů. V hlavní budově na pražském Těšnově se budou vyměňovat hlavice u radiátorů, úsporu elektrické energie by měla přinést také výměna zářivek za LED světla a omezení doby svícení v halách. V tiskové zprávě to  sdělil mluvčí resortu Vojtěch Bílý.

"Jako jeden z mála resortů máme dohodnuté a zafixované ceny dodávky energií pro příští rok, přesto jsme připravili řadu opatření na snížení spotřeby energií. Některá z nich jsme schopní udělat okamžitě. Připravený ale máme i plán dlouhodobých technických opatření," řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).
V případě vyhlášení stavu energetické nouze sníží ministerstvo v kancelářích teplotu o další dva stupně na 18 stupňů Celsia. V hlavní budově se plánuje výměna více než 200 termostatických hlavic radiátorů s pevně nastavenou teplotou nebo výměna topných těles na schodištích a v halách. V budově se také prodloužil čas tlumeného vytápění o dvě hodiny denně, uvedl Nekula.
V budově na Těšnově se plánuje i investice do výměny technologií vytápění a ohřevu vody za systém kondenzačních kotlů, zásadní investicí bude podle ministerstva výměna oken. "Při současném stavu oken může únik tepla z budovy dosahovat až 15 procent tepelných ztrát," uvedl ministr. Upozornil také na to, že výměna oken se plánovala již za jeho předchůdce Miroslava Tomana (ČSSD), projekt byl ale zrušen.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down