Ministerstvo zemědělství má zaplatit pokutu 90 000 Kč za chyby při hledání firmy

Ministerstvo zemědělství musí zaplatit pokutu 90 000 korun. Dostalo ji od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chyby při hledání firmy, která má zajišťovat prezentaci resortu na veletrzích a výstavách v zahraničí v letošním roce. Vyplývá to z webu ÚOHS.

Pokuta je pravomocná, její platnost nyní potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj. Ministerstvo ještě může podat žalobu ke Krajskému soudu v Brně.

Sankci dostalo za to, že vyloučilo společnost Rapid. Důvodem mělo být několik početních chyb v položkovém rozpočtu. Firma také neuvedla výši DPH v návrzích smluv na zajištění některých veletrhů.

Podle ÚOHS byly ale tyto chyby lehce popsatelné a vysvětlitelné. Postup ministerstva podle Rafaje mohl ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Ministerstvo nakonec podepsalo smlouvy se společností AL - SYSTEM EXPO. Objem zakázky je kolem 20 milionů korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down