Ministerstvo zemědělství plánuje sjednotit stejnokroje rybářů a lesáků

Ministerstvo zemědělství plánuje sjednotit stejnokroje zaměstnanců státní správy lesů, myslivosti a rybářství. Dotkne se to 400 lidí, každý stejnokroj může stát 30 tisíc korun, odhaduje úřad v důvodové správě k vyhlášce, která je v meziresortním připomínkovém řízení a která stejný oblek umožňuje. Nyní mají lesničtí zaměstnanci stejnokroje odlišné.

Stejnokroje nosí zaměstnanci státní správy, jde o 45 lidí na ministerstvu, zbytek na krajských úřadech a v obcích s rozšířenou působností. "Ministerstvo zemědělství finančně zajistí výběrové řízení na průmyslový vzor služebního stejnokroje a výběrové řízení na dodavatele služebních stejnokrojů. Náklady na zajištění, zhotovení a poskytnutí průmyslového vzoru služebního stejnokroje jsou cca 800 tisíc korun," uvedl ve zprávě úřad. Naposledy byla vyhlášena veřejná soutěž na stejnokroje pro státní podnik Lesy ČR, vyhrála společnost Koutný z Prostějova. Za dámský komplet dal státní podnik 12,6 tisíce korun, za pánský 11,5 tisíce korun.

Podle ministerstva se ale tyto stejnokroje nedají zaměňovat za stejnokroje státní správy. "Částka 30 tisíc korun je stanovena, jak je uvedeno v materiálu, odhadem. Vzhledem k tomu, že bude vytvořen zcela nový vzor stejnokroje včetně návrhu použitých materiálů, nemůžeme v tuto chvíli předjímat například právě použité materiály, které mohou cenu ovlivnit. Z tohoto důvodu byla stanovena výše uvedená částka," uvedla mluvčí ministerstva Markéta Ježková. Dodávky povinných součástí služebního stejnokroje budou předmětem veřejné zakázky, dodala. Nová vyhláška, pokud bude schválena, bude platit od ledna.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down