Ministerstvo zemědělství podpoří 43 výzkumných projektů půl miliardou korun

Ministerstvo zemědělství v soutěži Program Země vybralo 43 výzkumných projektů, které v příštích čtyřech letech podpoří zhruba půl miliardou korun. Úřad hodnotil 261 přihlášených projektů, které měly být zaměřené na zlepšení pozice českého zemědělství, potravinářství a lesního a vodního hospodářství. Ministerstvo to uvedlo v tiskové zprávě.

Peníze podle zveřejněných výsledků získá například Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, která se spolu s dalšími dvěma institucemi chce věnovat novým trvale udržitelným způsobům zpracování a využití tuzemských olejnin. Mezi realizátory vybraných projektů jsou dále třeba Výzkumný ústav mlékárenský, Česká zemědělská univerzita v Praze nebo Mendelova univerzita v Brně.
Vybrané projekty se budou podle ministerstva zemědělství zabývat dále například alternativním postupům ochrany brambor proti chorobám a škůdcům minimalizujících negativní vliv na životní prostředí, využitím družicových snímků pro optimalizaci rostlinné výroby, ale třeba i identifikací přeživších jedinců lesních dřevin na kalamitních plochách.
Výzkumníci mohli své návrhy projektů resortu zasílat od 18. března do 5. května letošního roku.
Ministerstvo zemědělství zřizuje sedm veřejných výzkumných institucí. Patří mezi ně například výzkumné ústavy živočišné výroby, rostlinné výroby nebo meliorací a ochrany půdy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down