Ministerstvo zemědělství pošle na Ukrajinu traktory a další techniku

Ministerstvo zemědělství připravuje dodávku traktorů Zetor a dalších zemědělských strojů na Ukrajinu. Od začátku války odeslalo ve spolupráci se Správou státních hmotných rezerv na Ukrajinu přes 120 tun potravin za téměř deset milionů Kč a na ubytování uprchlíků poskytlo 4,4 milionu Kč. Ministerstvo to uvedlo v tiskové zprávě.

Na Ukrajinu resort odeslal hlavně trvanlivé potraviny, jako jsou paštiky, těstoviny nebo sušené mléko. Ministerstvo uvedlo, že při předsednictví v Radě EU Česká republika také podpořila takzvané koridory solidarity na vývoz zemědělské produkce z Ukrajiny. Podle ministerstva to pomohlo udržet stabilní trh s potravinami v rozvojových zemích.
Česko podporuje také zapojení ukrajinských vědců nebo studentů do výzkumu. Podle ministerstva zemědělství bylo od loňského května podáno 13 žádostí na podporu výzkumu ve výši 2,9 milionu Kč. Na podporu zapojení ukrajinských vědců loni vyčlenilo šest milionů Kč.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down