06.03.2007 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo zemědělství se připojilo k soutěži Vesnice roku

K soutěži Vesnice roku, která byla dnes vyhlášena při příležitosti setkání starostů obcí Čech na Dnech malých obcí v Praze, se od letošního ročníku připojuje také Ministerstvo zemědělství. Agroweb o tom informovala tisková mluvčí MZe Táňa Králová.

Do soutěže přichází ministerstvo s novinkou, kterou je udílení zvláštního ocenění – oranžové stuhy za nejlepší přípravu a realizaci společného projektu obce a zemědělského subjektu.
„Jsem velmi rád, že dnes mohu navázat na myšlenku mé předchůdkyně Mileny Vicenové a podepsat za Ministerstvo zemědělství podmínky soutěže Vesnice roku 2007. I prostřednictvím této soutěže chceme zdůraznit, jak důležité je, aby zemědělci a zástupci obcí našli společnou řeč. Ta by se měla přetavit právě v nových společných projektech, z nichž ty nejlepší oceníme oranžovou stuhou,“ uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič.
Letošní ročník soutěž dnes vyhlásil společně s předsedou Spolku pro obnovu venkova Eduardem Kavalou, ministrem pro místní rozvoj Jiřím Čunkem a místopředsedou Svazu měst a obcí ČR Josefem Bezdíčkem.
Starosty malých obcí na setkání ministr Petr Gandalovič informoval také o možnostech čerpání peněz z nového Programu rozvoje venkova, který nyní prochází schvalovacím procesem Evropské komise. „Předpokládáme, že v dubnu či květnu by mohla komise náš program schválit a v období od května do září letošního roku bude možné začít podávat projekty,“ řekl Petr Gandalovič.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down