Ministerstvo zemědělství vyhlásilo tendr na generálního ředitele Lesů ČR

Ministerstvo zemědělství dnes vyhlásilo výběrové řízení na generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky (LČR). Zájemci mají přihlášku podat do 16. ledna na ministerstvo zemědělství, uvedl úřad na svých internetových stránkách. Podnik, který spravuje téměř polovinu lesů v zemi a sídlí v Hradci Králové, je od 22. prosince bez generálního ředitele. Tehdy Marian Jurečka pověřený vedením ministerstva zemědělství odvolal generálního ředitele Josefa Vojáčka a řízením podniku dočasně pověřil lesního správce Lesní správy Vítkov na Opavsku Jiřího Grodu.

Uchazeči o místo generálního ředitele mají vedle životopisu a dalších dokladů s přihláškou podat i střednědobou a dlouhodobou koncepci řízení podniku v rozsahu deseti stran. V koncepci by měli definovat vizi organizačního a odborného řízení podniku se zaměřením na transparentní hospodaření státních lesů a jejich obchodní politiku. Důraz by podle ministerstva měli dát na ochranu lesa, rozvoj lokálních zpracovatelských kapacit, obnovu lesních ekosystémů a ochranu vody.

Koncepci řízení mají zájemci zpracovat do počítačové shrnující prezentace, která bude součástí přijímacího pohovoru. S přihláškou mají zájemci také podat motivační dopis. S nástupem nového generálního ředitele ministerstvo počítá podle dohody.

Uchazeči by měli mít úplné vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu lesnického nebo ekonomického zaměření. Splňovat by měli nejméně pětiletou praxi v lesnictví, z toho minimálně tříletou praxi ve vrcholové řídící pozici.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down