27.07.2015 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo zemědělství začalo zveřejňovat smlouvy nad 50 tisíc korun

Ministerstvo zemědělství začalo zveřejňovat na svém webu smlouvy o uzavřených zakázkách s plněním nad 50 tisíc Kč. Uhrazené faktury ani údaje od podřízených institucí, které má na svých stránkách například ministerstvo dopravy, ale resort zveřejňovat nebude, sdělil dnes mluvčí ministerstva Hynek Jordán.

"Budou zveřejňovány smlouvy pouze ministerstva zemědělství, u podřízených organizací je to na jejich rozhodnutí - mají právní subjektivitu," uvedl.
Ministerstvo dopravy dalo na svůj web také smlouvy od roku 2010. S tím MZe nepočítá. "Pokud jde o zpětné uveřejňování smluv, budou zveřejňovány smlouvy po 1. červenci 2015," dodal mluvčí, podle nějž začala právě od července platit směrnice, která zveřejňování nařizuje.
Na webu je zatím pět dokladů, mezi nimi například rámcová smlouva se společností Rakovský & Partners na právní služby v maximální hodnotě 1,95 milionu korun s hodinovou sazbou 1452 Kč včetně DPH. Dalším dokumentem je smlouva na zajištění servisní serverové podpory se společností O2 Czech Republic celkem za 45,5 milionu korun, či smlouva na prezentaci ministerstva na mezinárodním potravinářském veletrhu World Food Kazachstan 2015 společností ARTEO CZ za 1,6 milionu korun.
Premiér Bohuslav Sobotka v březnu vyzval ministerstva a centrální úřady, aby začaly ihned zveřejňovat všechny nově uzavřené smlouvy nad 50 000 korun a nečekaly na přijetí zákona o registru smluv. Ministr financí Andrej Babiš již dříve ministrům za ANO uložil, aby do konce března začali zveřejňovat všechny smlouvy. Mezi ně patří i ministerstvo dopravy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down