Ministerstvo zemědělství začne přijímat přihlášky do vědeckých soutěží

Ministerstvo zemědělství bude od pondělí 27. února přijímat přihlášky do soutěží o Ceny ministra zemědělství pro nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a experimentálního vývoje a Ceny ministra zemědělství pro mladé vědkyně a vědce. Do soutěže pro mladé vědce se mohou přihlásit vědci do 35 let. Ministerstvo to uvedlo v tiskové zprávě. Přihlášky lze podávat pomocí datové schránky do pondělí 20. března.

Ocenění mohou získat vědci zabývající se výzkumem financovaným ministerstvem, kteří se zaměřují na zemědělství, potravinářství, lesnictví nebo vodní hospodářství. Výsledky soutěží se každoročně vyhlašují na agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích. Za první místo je odměna 100 000 Kč, druhé místo získá 80 000 Kč a třetí 60 000 Kč. Projekty se hodnotí zejména s ohledem na originalitu, uplatnitelnost a aktuálnost tématu.
Podle ministerstva se mohou výzkumné projekty týkat například ukládání uhlíku v půdě, prevenci hmyzích kalamit, ochraně půdy před erozí nebo například zavádění precizního zemědělství do praxe.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down